«Малин» в епіцентрі скандалу

Десантно-штурмовий катер «Малин» став предметом політичних ігор.

Йдеться про арешт генерала Ігоря Павловського, якого підозрюють у постачанні «ненадійних» катерів типу «Кентавр» та автомобілів невідкладної медичної допомоги.

Днями «Главком» опублікував блог колишнього народного депутата України  і політтехнолога Віктора Уколова. У цій публікацій він згадує про десантно-штурмовий катер «Малин», якому два роки тому присвоїли назву нашого міста, а також катер «Станіслав» – він теж локалізується у Чорному морі.

Бойові катери будували на суднобудівному заводі «Кузня на Рибальському».

«Взагалі досвіду виробництва бойових суден такого класу у незалежної України не було. Як не було і проекту. Він створювався на власні гроші заводу, який вкладав власні оборотні засоби і працю інженерів-проектувальників. Не було і остаточних специфікацій у державному контракті, адже такі кораблі досі ще ніхто не робив. Домовились і записали, що характеристики всієї партії будуть уточнюватись після випробувань першого корабля», – пише автор.

Під час будівництва норвезько-шведська компанія, яка мала поставляти водомети-двигуни, скасувала контракт. У Європі ніхто не хотів сваритись з Росією – не те, що кораблі, навіть силові установки до них Україні не продавали.

«Кузня знайшла силові установки аж у Новій Зеландії на краю світу, – веде далі Уколов. –  Однак вони виявились на кілька тон масивніші, ніж за проектом. Катер одразу став важчим, адже довелося врівноважити важчі двигуни на кормі додатковою вагою на ніс. Зрештою міністерство оборони запропонувало поставити на катер додаткову ракетну установку, ще більше збільшивши його масу».

Вже новий кентавр на випробуваннях показав на три вузли меншу швидкість, ніж було заплановано – не 38, а 35 вузлів на годину. І ці подробиці не були б проблемою, якби не палке бажання ДБР вислужитись перед Зеленським, запропонувавши йому псевдо «доказ», що завод Порошенка зробив «неякісні» катери, переконує автор.

«Чорним по білому слідчі написали, що бажаючи догодити Порошенку, заступник міністра віддав замовлення на катери його заводу. При цьому у ДБР не згадали, що ніхто інший виготовити їх просто не міг.

Мабуть вони весело сміялися над настільки дотепним звинуваченням, бо це перший випадок у світовій історії, коли бажанням догодити пояснюють кримінальний злочин – розтрату велетенських грошей»,
– зазначає він.

Уколов каже, що сумнівається в розтраті, адже катери «озброєні до зубів і здатні перевозити кілька десятків бійців морської піхоти».

Автор порівняв розмір застави олігарха Віктора Медведчука, який комфортно відбуває домашній арешт на своїй розкішній віллі, із заставою бойовому генералу Ігорю Павловському – мільярдеру і куму Путіна присудили 300 млн грн застави, а от генералу, який навіть не має власного житла у столиці, призначили майже 444 млн грн.

«Навіть не шукайте в рішеннях суду логіки – її тут немає. Бо в випадку олігарха суддя керувався оцінкою можливо завданих збитків, а у випадку генерала – дзвінком заступника голови Офісу президента» — пише Віктор Уколов

Нагадаємо, що у липні 2019 року десантно-штурмовому катеру присвоїли назву «Малин». На відкриття в Одесу їздив тодішній мер Олексій Шостак.

В День ВМС України ДШК КЛАСУ КЕНТАВР ПРИСВОЄНО ІМ’Я НАШОГО МІСТА — МАЛИН

Цього року на другу річницю події у Малині звернули увагу теперішньому керівництва міста на те, що, мовляв, влада забула привітати моряків катера. Зауваження висловили на сторінці місцевої «Батьківщини» – політичної сили, яку представляє екс-мер у міській раді.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини