Нечувана жорстокість: Малинський суд виніс вирок жінці, яка сокирою зарубала матір

Жінка проведе за ґратами 9 років

Цей випадок трапився у жовтні 2021-го у селі Болярка на Коростенщині. Минулого тижня Малинський районний суд виніс вирок по справі. Від деталей цього інциденту – без перебільшення – холоне кров…

За матеріалами справи, два роки тому, 22 жовтня, на той час 57-річна підсудна, перебуваючи «під мухою», вхопила ніж та сокиру, зайшла в кімнату, де лежала її матір після інсульту та нанесла лежачій жінці 43 удари. Судмедексперти  встановили, що на тілі 80-річної загиблої фактично не залишилося живого місця – численні переломи, садна, розруби, рани…

«Внаслідок проникаючих рубаних, колото-різаних ушкоджень голови, шиї та шийних хребців розвинулась аспіраційна асфіксія, від якої безпосередньо настала смерть потерпілої», — пишуть у матеріалах суду, зазначаючи, що пенсіонерка померла раптово.

ПОЗИЦІЯ ОБВИНУВАЧЕНОЇ: «НЕ ВБИВАЛА, ЇЇ ПІДСТАВИЛИ»

Про неї відомо небагато. Уродженка с. Стремигород Коростенського району, має середню освіту, незаміжня, не працююча, без раніших судимостей. Також має третю групу інвалідності.

У залі суду обвинувачена повністю заперечила свою вину. Переконує, що страшний злочин вчинив її співмешканець. Вона розповідала, що у той день в обід разом з тіткою доглядала матір, стан якої погіршився після інсульту. У будинку також був її «друг». Того дня до них у гості також приходив син співмешканця, з яким вона разом випивала. Каже, що вжила десь близько 100 грамів горілки.

Потім поїхала до магазину, придбала ще цигарки та пиво. За вечерею співмешканець – з її слів — запропонував випити ще 200 г самогону. Чоловік також випивав, але менше.

Ще о 19:00 годині вона була біля матері, о 21:00 — пішла спати. Самогон подіяв на неї, як снодійне, вночі не прокидалась. Коли прокинулась зранку, близько 7 години, то співмешканця в будинку не було, вона вийшла на подвір`я і побачила, що в літній кухні топиться груба. Коли зайшла в кімнату до матері, світла не вмикала, запитала у неї про сніданок. Каже, що матір лежала, як завжди, на спині, вкрита ковдрою.

Коли мати не відповіла, вона нахилилась над нею, щоб почути дихання, потрясла її, взяла матір за руку, вона була холодна, тоді й зрозуміла, що старенька померла. Пісдя цього жінка й повідомила співмешканцю і попросила у нього телефон, щоб зателефонувати тітці, однак той відповів, що сам розкаже родичці.

При ній він говорити не став, а вийшов на подвір`я. Коли обвинувачена побачила здалеку автомобіль свого брата, то співмешканець їй сказав, як приїде тітка, то обвинувачена має сказати, що «Це зробила вона». На запитання обвинуваченої: «Зробила що?», відповів «Вбила».

Якщо ж, мовляв, жінка не погодиться, то постраждає її син. Також начебто погрожував своїм сином, який має кримінальне минуле…

У залі суду жінка сказала: про те, що матір вбили, вона зрозуміла, коли разом з братом і дядьком зайшла в кімнату, де знаходилось тіло матері, і побачила на власні очі, що голова порубана. Сокиру і ніж обвинувачена використовує в побуті, тому її сліди залишились на них. Сокирою користувалась після обіду 22 жовтня – розколювала дрова; ножем увечері могла різати хліб.

Щодо слідів крові на її одязі, зазначила, що експертизою не доведено кому належить та кров; вона могла бути і її особистою від того, що співмешканець її міг ударити.  Також вона запевнила, що співмешканець з сином часто застосовували до неї домашнє насилля. Також каже, що мати часто конфліктувала з її співмешканцем, мовляв, пенсіонерка захищала доньку, і з зятем не любилися.

ЩО КАЖУТЬ РОДИЧІ

Допитували також тітку обвинуваченої. У залі суду вона розповіла, що вбита мала інсульт, самостійно не пересувалася. Останні два тижні перед смертю лежала, а в останні дні — і не розмовляла. Каже, що її племінниця – підсудна – доглядала за матір’ю, годувала, перевдягала, прибирала біля неї. Сама ж вона приїздила провідати сестру і допомагала по догляді час до часу.

Каже, що вранці, 23 жовтня зателефонував співмешканець обвинуваченої і попросив, щоб вона терміново приїхала до них, сказав, що обвинувачена зарубала матір. Разом з сином та іншими родичами вона одразу виїхала до будинку вбитої, у село Болярка. Коли зайшли на подвір’я, співмешканець обвинуваченої курив на веранді.

Тітка, яка виступала у суді, каже, що нічого не перепитувала у племінниці після цього випадку. Поведінка обвинуваченої була загальмованою, у неї потім встановили алкогольне сп’яніння. Обвинувачена зранку була в тому ж одязі, що й напередодні, коли потерпіла була в них — «на ній не було ні краплі крові».

Також тітка сказала, що деталей про відносини племінниці з її цивільним чоловіком не знає. Раніше пара начебто жила у нього, коли ж матір захворіла – переїхали доглядати за нею.

Сам співмешканець до ключового засідання суду не дожив — помер у Києві. Але є зафіксовані допити, в який він розповів, що обвинувачена почала випивати незадовго до цього випадку. Тієї ночі, з його слів, не давала спати, буянила, а вже з 5:00 шукала, чим похмелитися. Близько 7:00 розбудила його словами «подивись, що я наробила»…

РІШЕННЯ СУДУ

Суд ретельно вивчив усі деталі страшної справи. Зокрема, усі експертизи. Вважає суперечливими свідчення обвинуваченої про те, що вона начебто прокинулася вранці і підішовши до матері могла не помітити, що старенька зарубана. Враховуючи те, що на тілі не було «живого» сліду. Суд також вважає, що обвинувачена вирішила перекласти вину на свого співмешканця, оскільки той помер…

У результаті — жінку визнали винною у жорстокому вбивстві матері та призначили 9 років тюрми.

Катерина Гончаренко
Катерина Гончаренко
Журналістка, оглядачка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини