До схеми причетні четверо жителів Малина, збитки оцінюють у майже 23 млн грн
Слідчі поліції повідомили про підозру трьом особам, причетним до шахрайських схем із сільськогосподарськими землями у Малинській громаді. Два державні реєстратори допомагали їм у незаконній реєстрації права власності. Завдані територіальній громаді збитки перевищують 22,4 млн гривень.
Про це повідомила Поліція області.
44-річний житель Малина вирішив заволодіти земельними ділянками, що раніше належали колективному сільськогосподарському підприємству. До злочинної схеми він залучив 46-річного місцевого жителя та 49-річну киянку – співзасновницю компанії, яка займається виготовленням технічної документації із землеустрою.
У 2005 році колективне підприємство припинило діяльність, а його землі перейшли у власність територіальної громади. Спільники сфальсифікували документи, «відродили» діяльність кооперативу та стали його членами. Вони пообіцяли колишнім засновникам і кільком місцевим жителям грошові виплати (дивіденди) та обманом отримали їхні підписи на заявах про вихід із кооперативу. У результаті з 56 засновників залишилося лише 4, а керівником став організатор шахрайської схеми.
54-річний державний реєстратор отримав від нього підроблені документи та вніс зміни до Єдиного державного реєстру щодо керівника та складу засновників кооперативу. Згодом у Держгеокадастрі зареєстрували 37 земельних ділянок загальною площею понад 550,7 га. Інший реєстратор, 49-річний житель Малина, безпідставно вніс відомості про ці землі до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Слідчі повідомили трьом учасникам групи про підозру у заволодінні чужим майном шляхом обману в особливо великих розмірах (ч. 4 ст. 190 КК України). Вони можуть отримати від 5 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Державних реєстраторів підозрюють у пособництві шахрайству (ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 190 КК України) та незаконній зміні інформації в автоматизованих системах, що спричинила значну шкоду (ч. 3 ст. 362 КК України). Їм загрожує від 3 до 6 років позбавлення волі з обмеженням права займати певні посади чи займатися відповідною діяльністю строком до 3 років.
Досудове розслідування триває під керівництвом Житомирської обласної прокуратури. Оперативний супровід здійснює Управління стратегічних розслідувань ДСР Нацполіції.
Наразі всі земельні ділянки арештовано для запобігання подальших незаконних оборудок.