Розслідування Схем про активи «Юніграну»: суд заблокував сумнівний продаж надр

Попри санкції РНБО, спецдозвіл на розробку родовища передали новому власнику за символічний 1 мільйон гривень. Справу взяли під контроль СБУ та Офіс Генпрокурора

Господарський суд Києва заборонив Державній службі геології та надр України змінювати власника спеціального дозволу, виданого у 1996 році АТ «Коростенський кар’єр» для видобутку гранітів на Коростенському (Стремигородському) родовищі. Також суд заборонив вносити зміни до угоди про умови користування надрами та до реєстру спеціальних дозволів.

Як повідомляє NADRA.INFO, таке рішення суд ухвалив 30 жовтня.

На засіданні 30 жовтня суд звернув особливу увагу на журналістське розслідування, яке висвітлювало передачу активів групи UNIGRAN новим власникам під час дії санкцій РНБО. У сюжеті програми «Схем» від 22 жовтня  йшлося про те, як російський бізнес на 1 мільярд гривень попри санкції перейшов до приватного власника.

Відео: Радіо Свобода

Суд запропонував учасникам переглянути сюжет, а після цього оголосив перерву на 40 хвилин, щоб представники сторін могли ознайомитися з матеріалом.

Зрештою, суд постановив, що хоча викладені в сюжеті обставини не є доказами, їхній зміст обґрунтовує тимчасове блокування переоформлення спецдозволу до остаточного вирішення справи.

Крім того, враховуючи можливе порушення санкцій РНБО через продаж спецдозволу та ймовірність виведення активів з-під санкцій, суд залучив до справи Офіс Генерального прокурора та СБУ як органи, відповідальні за контроль за дотриманням санкцій.

Довідково: АТ «Коростенський кар’єр», яке входить до групи UNIGRAN Ігоря Наумця (під санкціями з 2023 року), у 2024 році передало спецдозвіл на розробку родовища компанії «Новел Пром» Марка Трабулсі, чий статутний капітал складав лише 100 грн. Згодом «Новел Пром» спробувала продати дозвіл «Коростенській видобувній компанії» Сергія Шапрана.

Водночас кіпрська E.S.Mining Company Limited, яка також під санкціями, оскаржила передачу спецдозволу, стверджуючи, що як мажоритарний акціонер АТ «Коростенський кар’єр» вона не була поінформована про продаж, що порушує її інтереси.

E.S.Mining подала клопотання до суду з вимогою скасувати продаж і заборонити Держгеонадрам завершувати відчуження. Компанія вважає, що угода є суттєвою та повинна була схвалюватися загальними зборами акціонерів, що не відбулося через санкції. Ціна продажу становила 1 млн грн (по два платежі по 50%), тоді як E.S.Mining оцінила реальну вартість дозволу в 50 млн грн.

Раніше, 14 жовтня, суд відхилив перше клопотання E.S.Mining щодо заборони змін у спецдозволі.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини