Про розчищення доріг у Малині, проблемну переправу та складну зиму: розмова з Миколою Поліновським

Директор КП «Малин» відповів на питання про ситуацію на дорогах

Цьогорічний перший сніг у Малині вже за традицією закінчився бурхливими дискусіями у фейсбуці. Люди нарікають на неприбрані дороги, «льодяні» тротуари та цікавлять долею румунської солі, про яку раніше говорив мер Олександр Ситайло.

Найактуальніші питання ми поставили директору КП «Малин», яке відповідає за розчищення доріг у громаді, – Миколі Поліновському

– Пане Миколо, вітаю. У мене якесь дежавю. Ми з вами торік – десь приблизно у цей же час – говорили про ці ж не посипані дороги. Зараз в країні війна, але побутове життя триває і так виглядає, що ситуація десь повторюється. Малинці, мешканці сіл громади знову кажуть, що дороги прибирають погано. Прокоментуйте це.

– Не знаю, що мають на увазі люди, але зараз на дороги не має навіть льодяної кірки. З понеділка будемо починати вже відсипати вторинні вулиці. Щодо тротуарів: там, де може проїхати техніка, почищено. І трактор іде, посипає. Зупинки – аналогічно.

Розумієте, ця тема може тривати нескінченно. За свій 51 рік життя я не пригадую жодної зими, коли б люди були задоволені.

Ми навіть міст посипали. Не знаю, хто збудував цю переправу, дерев’яну маю на увазі. І не знаю, хто її повинен утримувати. Але ми будемо посипати цей пішохідний дерев’яний перехід, бо іншого варіанту поки що не запропонували.

– Тобто проблеми немає?

– Давайте люди будуть визначати чітке балансоутримання і подивляться на ситуацію під іншим ракурсом. Бо зараз все так: людина вийшла з будинку, впала, вдарилася п’ятою точкою, а винний Поліновський. Я не винний в цьому.

– Ви директор комунального підприємства, яке відповідає за чищення доріг… З вами ця тема асоціюється.

– Нагадаю, що за прибудинкову територію відповідають ОСББ або інший балансоутримувач. У  нас в місті також є підприємства, які відповідають за деякі дороги,  але вони не роблять свою роботу. І ми теж за них утримуємо від людей. Завжди легше пинати КП «Малин», винити у всіх бідах.

– Можливо, варто тоді просто публічно повідомити, за які дороги відповідаєте ви, а за які – інші балансоутримувачі. Озвучити кожного, викласти перелік у публічний простір. У нас є офіційна сторінка мерії, інші сторінки.

– Досить того, що я про це говорю постійно. На сьогодні ми робимо величезний обсяг роботи на тих ділянках, які нам не належать. Тому що там живуть наші люди і це наші дороги. Я вам дам номер телефону людей, які відповідають за вулицю, наприклад, Винниченка. Подзвоніть їм як журналістка. Запитайте, чому вони цього не роблять.

Щороку тендер від Житомирської ОДА виграє якась фірма, яка має чистити вулицю Гагаріна, Фабричну… Раніше це була ПП «Магістраль». Зараз вони програли тендер, інша фірма «зайшла». Але, чесно кажу, я ні першу не бачив, ні другу.

– Тобто я правильно розумію: приватне підприємство, яке виграло тендер від ОДА, не справляється, і КП «Малин» робить за них роботу ресурсами міста?

– Ми їх (вулиці, – ред.) посипаємо, так. Бо тут живуть наші люди. Зараз вже до переїзду добралися, тому що мешканцям складно донести розмежування обов’язків.  Це все знову замикається на мені. Всі пишуть, де Поліновський, і ніхто не пише, де балансоутримувач.

– Ви це питання підіймаєте на рівні міста?

– Звичайно. Так само зараз по садочках, по школах аналогічно кажу, що кожен повинен прибрати свої дороги. Кожне ОСББ повинне готуватися ще з літа. Вони ж гроші беруть з людей за це, отримують зарплату.

Сходинки на ринок намагаємося посипати. Тротуари на підйомах – посипаємо. До мене якось приїжджали колеги з Черняхова, то вони взагалі в шоці від того, що в нас більше посипані дороги, ніж у Коростені. Але я вже не хочу про це говорити. Втомився.

Я б хотів закликати усіх з розумінням ставитися до ситуації, до моїх колег, які працюють зі мною на підприємстві. Я тут за віком наймолодший, всі старші. Робота ця не є простою. Є такі, що воюють, є такі, що звільнилися цього року.

– А ресурсів самих вистачає? Раніше мер повідомляв про закупівлю румунської солі.

– В Україні зараз немає своєї солі. Ми закупили румунську. Вона в разів п’ять дорожча від торішньої, нашої. Торік ми купляли по 2 грн, а тепер – по 10 грн. Але цей же Коростень купив по 17 грн. Для Малина придбали 120 тонн солі. Стільки ж купляли у торік.

Цю ж сіль одразу переробляємо у суміш, перемішуючи з піском у пропорції 1 до 4. Хоч насправді інші державні чи комунальні підприємства дають і менше. Але ми даємо більш насичену суміш, щоб краще роз’їдало.

Тому сьогодні я можу абсолютно відповідально сказати, що порівняно з іншими містами, у нас абсолютно краща ситуація. Мені є з чим порівнювати: я був у Радомишлі, у Коростені, у Народичах. У нас ситуація одна з найкращих.

– А по селах як?

– По селах… По селах ситуація трохи складніша. Але перед початком зимового сезону ми розписуємо, хто і що на себе бере. Деякі шляхи чистимо самі, деяким надаємо техніку. Десь фермери допомагають. Бо закрити тільки нашими ресурсами це все – нереально.

– Ще влітку ми з вами говорили, що без відбудованого мосту зимівля буде важкою. Роботи мали завершити до кінця року, але ситуація не зрушилася..

– Я на всіх нарадах, на всіх робочих зустрічах говорив, наполегливо наголошував: якщо йдемо у зиму з цією підписаною переправою, то будемо мати дуже великі проблеми.

Дорога – відсівна, її треба щодня посипати. Щоденно там чергує наш автомобіль і працівник підсипає. На жаль, ця  переправа забирає дуже багато ресурсів, зокрема, й матеріальних – маю на увазі паливо.

– Ви кажете, що озвучували на нарадах проблему. Але до мешканців це не доноситься водночас. Людям не пояснюють. Вас чули взагалі?

– Питання не в тому чи чують, а в тому, чи є достатні надходження до бюджету. Чим закривати ті чи інші питання, якщо в нас війна і підприємці місцеві на ладан дихають.  Нової техніки купити не можемо, стара ламається. Багато недофінансувань. Це все поглиблює проблему.

Одне, що в нас залишається незмінне – це дискусії у фейсбуці. Я от теж колись піду з посади  й на старості буду коментувати від душі.

– А ви, до слова, до старості плануєте керувати КП «Малин»?

– Ні, ви що. Була б моя воля…

– …, то пішли б?

–  Повірте, я не настільки тримаюся за це крісло. Воно цього не варто. Але ще трішки потерплю. Я за останній рік похоронив матір, сина, інший син на війні. Мені абсолютно не цікаво, хто там що пише. Боротьба за владу завжди була, є й буде. Боротьба видів також нікуди не зникне. Хто б не був на моєму місці, чи на місці мера, чи на місці директора іншого КП, завжди знайдуться ті, хто буде невдоволений. Така людська природа.

– Дякую за відверту розмову.

– Вам дякую. Напишіть все об’єктивно.

Розмовляла Олена ПЕТРЕНКО

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини