Майже місяць тому депутати Малинської міської ради підтримали рішення про призначення заступників мера. Чинний міський голова Малина Олександр Ситайло отримав трьох «замів» – першого заступника і двох заступників. Приєднався до команди нового мера і 34-річний малинець Павло Іваненко, який обійняв посаду заступника міського голови. До роботи він приступив із 27 листопада.
Павло Іваненко – колишній підприємець, керівник ГО «Громада рибалок Малинщини». Раніше він був директором ПП «Граундплюс», яке займалось земельними питаннями. На останніх виборах він балотувався у Малинську міську раду від партії «Наш край», однак не пройшов. Посада заступника мера стала для нього першим досвідом на державній службі.
Журналістка ІнфоМалин поспілкувалась із новопризначеним заступником, – про перші результати роботи, враження від посади та про плани, які допоможуть Малину стати кращим.
Про непросте рішення і вагання
– Павле Миколайовичу, розкажіть насамперед, чому вирішили піти в заступники?
– Більше десяти років я був підприємцем. Взагалі я консерватор, і будь-які зміни даються мені дуже важко. Зазвичай, якщо йду одним шляхом, то намагаюсь не звертати з дороги… Але в останні роки щоразу частіше почав ловити себе на думці, що не бачу жодного розвитку у нашій громаді… Не міг залишатись осторонь, тому вирішив балотуватись у місцеві депутати. У раду я не пройшов, але наша команда запропонувала мені посаду заступника. І я вирішив погодитись. Для мене посада заступника мера – це шанс зробити Малин кращим
– Вам легко далось це рішення?
– Звісно, ні. Рішення було нелегким. Тим паче, якщо враховувати особливості моєї усталеної натури. Безумовно, воно не приймалось за кілька годин і навіть не за кілька днів. Але я його прийняв, і зараз я тут.
– А чому вагались?
– Йдучи на державну службу, мусиш бути готовим до змін – інколи потрібно кардинально змінити спосіб життя. Також треба усвідомити, що ця робота дуже відповідальна. Якщо раніше я як підприємець мав четверо підлеглих, то зараз керую значно більшим штатом. Треба вміти налагоджувати контакти, бо кожна людина індивідуальна. Я приблизно розумів, що мене чекає, тому й вагався. Це серйозне рішення. Тим більше, що тепер рада відповідає не лише за місто Малин, а за цілу ОТГ – а це ще додатковий об’єм відповідальності і роботи.
– Робота зараз займає багато часу?
– Якщо раніше, коли був підприємцем, міг самостійно коригувати свій робочий час, то нині «прив’язаний» до графіка. Роботи зараз багато, тому часто доводиться працювати допізна.
Про консолідовану команду і перші рішення
– Все-таки для людини, яка раніше була сама собі керівником, йти на найману посаду – напевно не просто… Зараз Вам комфортно працювати?
– Нормально. В нас є спільні ідеї, тому домовляємось. Зрештою, ми всі разом йшли на вибори, і в нас було спільне бачення. Якби ми були з різних політичних сил, напевно, рішення давались би важче.
– Законодавство України забороняє суміщати посаду заступника із приватною діяльністю. Нині ви юридично розірвали стосунки із ПП?
– Так, я вже звільнився і сьогодні зосереджений лише над роботою заступника. Що стосується ГО, якою керую, то юридично я ще залишаюсь її керівником. Через карантин не можемо зібратись, щоб проголосувати і змінити керівника. Але цей процес зараз маємо на контролі і шукаємо можливостей, щоб зняти мене з цієї посади.
– Скажіть, будь ласка, за які напрямки відповідаєте як заступник?
– Поки що ми не поділили напрямків, за які будемо відповідати. Нині зосереджені над процесом децентралізації та реорганізації сільських рад.
– А за яку сферу ви б хотіли відповідати?
– Я не буду принциповий у цьому питанні. За чим закріплять, за те й буду відповідати. Хоча мій попередник курував напрямок архітектури, містобудування, земельних відносин та економіки.
– Як вам працюється після старої команди?
– Попередня команда мала у підпорядкуванні одне місто. Ми ж тепер керуємо цілою ОТГ. Тому, по-перше, маємо більші масштаби роботи і відповідальності. По-друге, зараз триває процес реорганізації: всі сільські ради нині ліквідовують, а натомість створюють старостинські округи. І у процесі постійно виникають питання… Бо ми проходимо цей шлях першими, а, як відомо, першими бути завжди найважче.
Намагаємось зараз налагодити комунікацію із селами, зрозуміти ситуацію і проблеми кожної території. Бо якщо по Малину ми маємо сьогодні якесь бачення, то з селами все значно заплутаніше. Тому теперішній період для нас є непростим.
Про плани на новій посаді
– Павле Миколайовичу, а які завдання ставите перед собою як перед заступником міського голови на найближчий час?
– У мене є ціль налагодити діалог із місцевими підприємцями. Днями вже відбулась перша зустріч із представниками бізнесу. На круглому столі роз’яснювали підприємцям, як вони можуть оформити собі земельні ділянки під торговими точками. Розповіли, які потрібні для цього дозвільні документи та в які інстанції треба звертатись. Через карантин не змогли зібрати одночасно всіх, тому плануємо кілька таких зустрічей.
– Маєте, може, якісь ідеї, які б підтримали бізнес на місцевому рівні у час пандемії?
– У нас зараз активно працює відділ економіки, який постійно моніторить грантові програми для підприємців та громадських організацій. Намагаємось інформувати про різні можливості. Думаю, що в процесі ми будемо шукати додаткові способи, які допоможуть бізнесу пережити цей непростий час.
– До слова, якби Ви все-таки пройшли депутатом у раду і водночас отримали пропозицію обійняти посаду заступника – зробили б свій вибір на користь команди мера?
– Важко відповісти.
– Чому? Такі прецеденти вже мали місце у нашій раді…
– Може, й зробив би. І віддав своє депутатство. Хоча в депутата більше важелів впливу. У будь-якому випадку скажу, що для мене важлива не посада заступника чи статус депутата, а можливість змінювати місто, в якому живу, на краще. Нині я переконаний, що ми рухаємось у правильному напрямку. Бо малинці достойні кращого.
Розмовляла Олена Петренко