З 1 травня на українців очікують зміни, які стосуватимуться тарифів на газ і нарахування субсидій. Зміняться і правила придбання транспортних засобів у Литві, а Болгарія та Греція відкриють кордони.
Річний тариф на газ з 1 травня
Нацкомісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), вирішила ввести річний тариф на газ для українців. Він діятиме з 1 травня 2021 року до 30 квітня 2022 року.
Відтепер українців автоматично переводитимуть на річний тариф. Однак користувачі зможуть самі переходити на місячний тариф, якщо їх не влаштовує ціна, яку пропонує постачальник газу. Але знову перейти на річний тариф буде складніше.
Водночас громадяни завжди можуть змінити постачальника, якщо їх не влаштовує ціна на газ.
Послаблення карантину в Києві з 1 травня
З 1 травня Київ перейде до «жовтої» зони карантину, а це означає, що в столиці відновиться робота громадського транспорту, а вже з 5 травня повернуться до роботи заклади освіти.
На травневі свята також відновлять роботу ярмарки та ринки, відкриються ресторани та кафе.
Що працюватиме з 1 травня:
- заклади торгівлі (непродовольчі магазини, які не працювали під час локдауну);
- торгово-розважальні центри;
- ринки, ярмарки;
- ресторани, кафе, бари;
- спортивні зали та фітнес-центри.
Крім того, відновлять роботу Центри надання адміністративних послуг, однак вони прийматимуть відвідувачів за попереднім записом через електронні сервіси.
Болгарія та Греція відкривають кордони з травня
Болгарія дозволила в’їзд громадянам України з 1 травня. Однак до країни можна буде потрапити за наявності одного з вказаних документів:
- сертифікату вакцинації;
- довідки про негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус;
- документа, у якому зазначено, що людина перехворіла на коронавірус не більше як за 6 місяців до дати в’їзду до країни.
Такі документи мають бути англійською.
Свої кордони для українців з 14 травня також планує відкрити Греція. Для відпочинку на грецьких курортах доведеться надати негативний результат тесту на коронавірус. У Греції також планують дозволити проходити тест на антиген замість ПЛР-тесту.
Водночас тест не потрібно робити дітям до п’яти років і дорослим, які вакцинувалися проти коронавірусу й мають сертифікат.
Однак рішення щодо відкриття кордонів не є остаточним і може змінитися залежно від епідемічної ситуації.
Скасування автоматичного призначення субсидій
З 1 травня припиняється автоматичне перепризначення субсидій. Відтепер усі, хто хоче отримати допомогу для оплати житлово-комунальних послуг, мають подати до структурних підрозділів органів соціального захисту населення пакет документів:
- нову заяву про призначення та надання житлової субсидії в грошовій формі;
- декларацію про доходи та витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.
Водночас Міністерство соціальної політики підготувало зміни до форми заяви про призначення та надання житлової субсидії в грошовій формі і форми декларації про доходи та витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.
Очікується, що в декларації доведеться вказувати:
- інформацію про придбання безготівкової і/або готівкової іноземної валюти, банківських металів на загальну суму, що перевищує 50 тис. грн упродовж 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії;
- відомості про наявність грошей на депозитних рахунках у розмірі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму (зараз це 56 750 грн);
- автомобілі, з дати випуску яких пройшло менш як 5 років;
- інформацію про витрати на суму понад 50 тис. грн.
Придбання євроблях у Литві з травня
З 1 травня Литва змінила правила розмитнення транспортних засобів. Відтепер купівля нового транспортного засобу, перереєстрація та оформлення дарчої стануть двома окремими процесами.
Так, покупець спершу має зв’язатися з Regitra (литовське держпідприємство) і заявити про придбання права власності на автомобіль. І тільки після того, як продавець підтвердить отримання грошей, покупець зможе подати заявку на реєстрацію.
Водночас угоди можуть укладатися тільки щодо транспортних засобів, у яких є SKD (декларований код власника).
Алгоритм укладання угоди такий:
- укладається договір купівлі-продажу;
- покупець заявляє про покупку. Продавець підтверджує переказ грошей через банк;
- покупець отримує новий SKD і реєструє транспортний засіб на своє ім’я в Regitra — йому видають документи (техпаспорт і реєстраційні номери), що дають змогу брати участь у дорожньому русі.
Джерело: thepage.ua