«Завтра не треба бігти у військкомат»: у ЗСУ прокоментували військовий облік жінок

Міністерство оборони ухвалило наказ про перелік професій для жінок та перебування їх на військовому обліку. Бігти жінкам вже зараз у військкомат жінкам не потрібно, — сказав головнокомандувач Збройних сил генерал-лейтенант Валерій Залужний на презентації концепції нагородної системи головнокомандувача Збройних сил України до 30-ї річниці ЗСУ у Києві, передає Суспільне.

НАВІЩО ДЕРЖАВІ ТРЕБА ВІЙСЬКОВИЙ ОБЛІК ЖІНОК

«Назріла необхідність створення такого документа, який давав би змогу нам, військовим, бачити жінок, яких можливо використовувати під час захисту нашої держави. Тому народився цей указ, трохи більше ніж 100 спеціальностей туди «вбили», — сказав Залужний.

Він заспокоїв жінок, що «вже завтра не треба бігти до військкомату, не треба займати чергу, не треба шукати когось, хто допоможе це все зробити».

За словами Залужного, процес постановки жінок на військовий облік відбуватиметься планово і поступово.

Як розповів начальник управління персоналу штабу ЗСУ полковник Роман Горбач, взяття на облік — це не призов.

«Ніхто нікого не призиває на службу зараз. В березні цього року було внесено зміни в закон, де було вказано що всі жінки які підходять за здоров’ям і цим професіям — стають на облік», — сказав він.

ЯК ТА КОЛИ ТРЕБА СТАТИ НА ОБЛІК У ВІЙСЬККОМАТ

Жінки-спеціалісти будуть залучені лише у разі крайньої потреби під час мобілізації. Майже 200 тисяч осіб призвали раніше, але жодна з них не була призвана на службу без згоди, сказав він.

За словами радниці командувача Сухопутних військ ЗСУ Олени Шевцової, облік жінок-військовозобов’язаних ведеться і нині.

«Сьогодні все обліковується — медики, військові. Але подивіться, жодних жінок не призвали без їхньої волі. Жінки не хвилюйтесь, будете відчувати себе частинкою ЗСУ», — прокоментувала наказ Міноборони Шевцова.

Як пояснив військовий комісар Валерій Куценко, алгоритм не відрізнятиметься від взяття на облік чоловіка.

«Тобто жінка, яка підпадає, повинна, по-перше, повідомити керівника та прийти. Бо є вікові обмеження і за станом здоров’я», — розповів Куценко.

Жінка має написати заяву, що хоче стати на облік, надати копії і оригінали документів, зокрема, довідку з роботи, про одруження — і за місцем реєстрації проживання будуть вирішувати, чи вона підходить, пояснив військовий комісар.

Жінки можуть підпадати під військовий облік незалежно від форми власності підприємств, сказав Куценко.

«Що стосується фізичних осіб — такого обліку немає, це залежить від людей самих», — розповів він.

Відповідаючи на запитання журналістів про яку кількість військовозобов’язаних ідеться, Куценко підтвердив, що це приблизно 10 мільйонів людей.

ПОКАРАННЯ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА УХИЛЯННЯ ВІД ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ

«До кінця 2022 року жоден керівник підприємства, де працюють жінки, а також самі жінки, які мають стати на облік, не нестимуть адміністративну відповідальність», — пояснив військовий.

Якщо за кордоном — жінки реєструються в консульстві, зазначили в ЗСУ.

А якщо жінка має спеціальність, однак немає роботи — це «на її відповідальності прийти і стати на облік».

Куценко зазначив, що після кінцевого терміну взяття на облік жінок, яким це необхідно зробити, будуть штрафувати підприємства від 5500 до 8500 грн — поки це після 2022 року.

Однак термін без штрафів можуть збільшити протягом року, якщо, наприклад буде дуже велике навантаження на військкомати.

Нагадаємо, що 17 грудня набрав чинності наказ Міністерства оборони про перелік відповідних спеціальностей. Загалом у наказі представлені спеціальності від сфери громадського харчування до видавництва та поліграфії.

У переліку є такі професії, як програмісти, лікарі, юристи, журналісти, музиканти, соціальні працівники, бухгалтери, співробітники ресторанів і готелів тощо. Граничний вік перебування в запасі та у військовому резерві — 60 років.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини