Епопея з чищенням ставків у Малині: очікувану експертизу знову відклали

Стоїмо у черзі…

Вже четвертий рік триває судовий процес щодо повернення громаді 230 тис. грн ТОВ «Уютспецбуд», яке у 2019-ому виграло тримільйонний тендер на чищення ставків у Малинському парку.

Нагадаємо, що тоді виконавець робіт отримав з малинського бюджету близько 900 тисяч гривень, з яких зміг прозвітувати актами тільки за понад 600 тисяч. Ще близько 200, а точніше 230 тис. грн, вони мали повернути, але — не повернули.

У 2020-ому Управління ЖКГ звернулося по цій справі до суду, і суд виніс рішення на користь мерії.

Проте сам відповідач відмовився від таких стягнень і подав на апеляцію, щоб скасувати рішення суду про стягнення коштів.  Тоді суд призначив судову будівельно-технічну експертизу. Але оскільки установа, яка мала провести цю експертизу була перевантажена — принаймні, саме так зазначають у матеріалах — то експертизу так і не провели вчасно.

Вже у квітні минулого, 2023 року, суд знову засідав по цій справі. Суддя виніс рішення погодити нові терміни проведення експертизи — 90 календарних днів, але не більше ніж 180 днів.

Але і на цей раз експертизу не провели. Про це дізнаємося з ухвали Північно-західного апеляційного господарського суду від 21 березня 2024 року.

Після того, як запланований термін експертизи минув, на листи суду від експертної установи надійшла відповідь, в якій зазначено дослівно так:

«У зв`язку з понаднормовим поточним експертним завантаженням експерта — будівельника Житомирського відділення КНДІСЕ (один штатний працівник) експертизами за постановами та ухвалами судів і слідства (260 будівельно — технічних експертиз) не має можливості забезпечити виконання вказаної експертизи у передбачені ухвалою суду від 26.04.2023 терміни. Призначена судова будівельно-технічна експертиза перебуває у черзі на виконання. Можливі орієнтовні терміни виконання призначеної судової експертизи — ІІІ-ІV квартал 2024».

В ухвалі пишуть, що обидві сторони не заперечують перенесення експертизи та готові чекати на висновки експерта. При цьому, бізнесмени аргументують свою позицію тим, що передача справи іншій експертній установі суттєво не пришвидшить процес. А Управління ЖКГ відписалося, що не може запропонувати інших варіантів, тому покладається на думку суду.

Відтак, суд ухвалив рішення, яким продовжив термін проведення судової експертизи у справі на термін у понад 90 календарних днів, але не більше ніж 180 днів. На момент проведення експертизи зупинили провадження про стягнення 230 тис…

До слова, після гучного провалу по чищенню ставків «непорядним вчинком» зацікавилися також правоохоронці. 4 березня 2020 року за даним фактом внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

«Службові особи Управління ЖКГ виконавчого комітету Малинської міської ради зловживаючи своїм службовим становищем, всупереч інтересам служби, допустили порушення при проведенні закупівлі робіт з реконструкції з поліпшення стану та благоустрою водойм в м. Малин, чим завдали істотної шкоди інтересам держави…», — так офіційною мовою зазначено в матеріалах справи.

Розпочалося досудове розслідування й суддівський пінг-понг, про який детальніше тут.

Катерина Гончаренко
Катерина Гончаренко
Журналістка, оглядачка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини